Galeria

II rocznica działalności 4

Aktualności

2014-12-02

Zaszczytna statuetka dla ZWiK

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wiązownie zdobył nagrodę w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, zorganizowanym przez Głównego Inspektora Pracy. Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 25 listopada w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Gminę Wiązowna reprezentowali: wójt Anna Bętkowska oraz dyrektor ZWiK Janusz Chaber. Tegoroczna, XXI edycja konkursu miała charakter jubileuszowy, bo związany z 95-leciem Państwowej Inspekcji Pracy w Polsce, a patronat nad nią objął Marszałek Sejmu RP. Przygotowano związaną z rocznicą wystawę ukazującą dzieje PIP, od momentu powołania jej dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1919 roku. W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli m.in. Główny Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, przewodnicząca Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP poseł Katarzyna Mrzygłocka. Statuetkami „Mecum Tutissimus Ibis” („Ze mną będziesz najbezpieczniejszy”) uhonorowano w trzech kategoriach zakłady pracy w zależności od ilości zatrudnianych pracowników: do 50 osób, od 51 do 250, od 250… Wiązowski ZWiK znalazł się w pierwszej z nich, a nagrodę wraz z gratulacjami odebrał jego dyrektor Janusz Chaber.

- Wprawdzie w naszym zakładzie zawsze było bezpiecznie, ale nie przypuszczałem, że znajdziemy się w tak zacnym gronie – skomentował dyr. Chaber.

Odbyła się także ceremonia udekorowania zasłużonych pracowników PIP medalami Prezydenta RP oraz wręczenia nagród im. Haliny Krahelskiej 10 laureatom – parlamentarzystom, uczonym, związkowcom, przedstawicielom sądownictwa, pracownikom BHP - „za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy i ochrony zdrowia w środowisku pracy”. Halina Krahelska była działaczką niepodległościową, pisarką oraz inspektorem pracy w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej w latach 1919-1931.

Artystycznym akcentem spotkania był koncert kwartetu smyczkowego Altra Volta, który z pełną wdzięku, nagrodzoną rzęsistymi oklaskami brawurą wykonał m.in. fragmenty „Wiosny” z cyklu „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego, jeden z „Tańców węgierskich” Johannesa Brahmsa, „Lady be Good” George`a Gershwina.

Info. UG/PK

Foto: PK

Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej 8

Copyright © 2007-2017